| literallythesamebruh a întrebat:

Salut! Doresc să fac trecerea de la Windows 7 Starter la Windows 10 Home cu ajutorul unui USB drive. Nu mă descurc cu chestiile astea și nu doresc să eșuez. Mă poate ajuta cineva cu un "tutorial"? Pe net nu găsesc nimic concludent sau dacă găsește cineva ar fi super.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Găsești pe YouTube multe tutoriale, scrie how to install Windows 10 with usb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca media creation tool si restul e usor. Sincer oricine stie sa citeasca poate sa instaleze windows 10

| RoCkKiD a răspuns:

0. Cauti o versiune de win 10 care sună bine o pui pe stick-ul formatat cu o aplicație gen Rufus.

1. Restart, cauti tasta pentru acces in bios si pui USB drive ca top priority.

2. Dai restart cu stick-ul in port, ar trebui sa booteze de pe stick.

3. Apare wizard ul de instalare s de acolo e un next, next install doar ca trebuie sa formatezi partiția unde vrei sa pui sistemul de operare.