| Marian9Marius a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un laptop Lenovo IdeaPad 310-15ISK. Specificatiile sunt foarte bune, insa am vazut cateva review-uri negative si nu stiu daca sa il iau. Vreau sa aflu ce parere aveti si sa stiu daca sa il cumpar. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Modelul ce specificatii tehnice are?
ce utilitate o sa-i dai acelui laptop?

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Cu un design modern, ecran de foarte buna calitate si componente hardware de ultima generatie, noul laptop Lenovo IdeaPad 310-15ISK reprezinta alegerea perfecta pentru cei care sunt in cautarea unui nou model entry-level pentru multimedia, gaming si chiar editare grafica, datorita specificatiilor sale hardware performante si foarte bine echilibrate. Acesta vine cu un design elegant de culoare alb/negru, ecran TN FHD de 15, 6 inch, sunet excelent, un nou procesor Skylake de la Intel, o memorie RAM DDR4 de 12 GB, o unitate SSD de ultima generatie si mai multe caracteristici multimedia utile, toate acestea la un pret foarte bun pentru cei care nu dispun de un buget foarte mare.

Pe partea de aspect, design-ul modern si foarte atragator al noului laptop multimedia marca Lenovo va iesi mai mult ca sigur in evidenta oriunde il veti lua cu dumneavoastra, beneficiind de o carcasa eleganta de culoare alba/neagra, fabricata dintr-un plastic mat, o tastatura UK confortabila la utilizare de tip chiclet, dar si de un touchpad cu suport pentru gesturi multi-atingere. In plus, acesta cantareste aproximativ 2, 2 kilograme si masoara 26 de centimetri in inaltime, 37, 9 centimetri pe latime si o adancime ce nu depaseste 2, 3 centimetri, fiind perfect in calatorii, la birou si oriunde aveti nevoie de un sistem PC portabil si rapid.

Lenovo IdeaPad 310-15ISK cu procesor Intel Core I7-6500U – profită acum de reducere

Display-ul sau LCD LED, cu tehnologie TN, dispune de o diagonala normala de 15, 6 inch (39, 6 centimetri), rezolutie Full HD de maxim 1920 x 1080 pixeli, dar si de o suprafata lucioasa (Glare) pentru culori vii si un constrast imbunatatit, afisand asadar imagini clare si de foarte buna calitate, la unghiuri decente de vizionare, pentru a va putea bucura de o experienta vizuala excelenta. Caracteristicile sale generale includ o camera web HD de 720p pentru convorbirile online, doua difuzoare stereo de 3 W (cu tehnologie Dolby Advanced Audio v2) pentru un sunet excelent, precum si o baterie Li-Polymer de 2 celule pentru o autonomie mare de lucru de pana la 5 ore. Lenovo-ideapad-310-15isk

Dotat cu noul procesor Intel Core i7-6500U, din a 6-a generatie de procesoare Skylake, laptopul Lenovo IdeaPad 310-15ISK ofera o putere mare de calcul pentru a va duce productivitatea, creativitatea si jocurile 3D la un nou nivel, gratie celor doua nuclee ce ruleaza la o frecventa maxima de pana la 3, 1 GHz, precum si a procesorului grafic integrat Intel HD Graphics 520. Pe partea de grafica, acesta este echipat cu placa video dedicata nVIDIA GeForce 920MX, cu o memorie DDR3 de 2 GB si tehnologia NVIDIA Optimus, pentru a putea beneficia de o performanta grafica foarte buna in aproape orice tip de utilizare, de la multi-tasking si multimedia pana la gaming si chiar editare grafica.

Memoria RAM DDR4 este de ultima generatie si include o capacitate standard de RAM de 12 GB la frecventa ridicata de 2133 MHz, indeajunsa pentru activitatile zilnice de acasa sau de la birou, cum ar fi multi-tasking, web browsing, multimedia si chiar gaming la un nivel foarte bun, aceasta fiind insa si memoria maxima de RAM suportata de noul laptop din gama IdeaPad a celor de la Lenovo. In ceea ce priveste stocarea, unitatea SSD de ultima generatie, cu viteze mari de citire/scriere, este ideala atat pentru rularea rapida a sistemului de operare preferat, cat si pentru salvarea datelor dumneavoastra importante, avand o capacitate foarte buna de stocare de maxim 256 GB.

Parerea mea personala cred ca este destul de bun, nu te astepta la rezultate excelente daca in folosesti pentru jocuri.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Daca vezi un i5 sau un i7 pe un laptop sa nu crezi ca este la fel ca pe un sistem desktop. Vrei performanta? iti trebuie putere? Vrei putere? iti trebuie baterie si nu incape atata baterie intr-un laptop...Acum depinde la ce vrei tu sa-l folosesti, daca il cumperi pentru drumetii este okey, daca il cumperi pentru jocuri renunta, cumpara-ti un sistem.

| Marian9Marius explică (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Il vreau pentru a sta pe el, adica nu jocuri. Vreau doar un joc,, Paladins" si cred ca merge bine pe el.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns (pentru Marian9Marius):

Pentru office este foarte bun, iti merg si jocurile noi gen Fifa 2016, ETS2, CS:GO dar fara sa il folosesti la detalii maxime pentru ca se incalzeste.