| Lustra a întrebat:

Salut, doresc sa-mi upgradez placa video si am dubii in privinta sursei, o sursa 500w necertificata.Sursa asta m-a tinut si ma tine timp de 10 luni pe un sistem fx 6300 si un r7 240 fara probleme.
Daca fac upgrade de la r7 240(40w consum pagina producatorului) la r7 360 nitro(100w) voi intampina probleme?
Parerile is impartite pe forumuri 50-50, site-ul producatorului cere 500w, altii zic ca is la limita, is putin in ceata.
Dau funda

2 răspunsuri:
| Cosmin2k a răspuns:

Stai linistit, altii ruleaza i7 pe 600wwinking. Duce lejer un FX-6300 si R7 360.

| Lustra explică (pentru Cosmin2k):

Esti si tu in aceeasi situatie si ai o pocnitoare?