| andreibogdan56 a întrebat:

Dupa cateva ore in care pc-ul meu a fost pornit si folosit destul de intensiv dintr-o data mi-a aparut un blue screen pe care scria ca pc-ul trebuie sa se inchida imediat pentru siguranta sa, nu am apucat sa citesc tot pentru ca s-a restartat rapid si a ramas blocat pana la incarcarea windows-ului, l-am inchis si redeschis dupa 30 min si nu mai afiseaza nimic monitorul. PS: la deschidere nu se mai aude acel beep!

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Fara beep? Asta inseamna problema cu procesorul, placa de baza sau memoria RAM.
Incepe cu ce e cel mai usor : scoate modulele DIMM si reintrodu-le iar.

| andreibogdan56 explică (pentru PainTech):

A trebuit doar sa scot si sa bag iar ramul, atat. Merge acum.

| TheCoolMouseK a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a stricat hard disk-ul (Cauta pe google daca nu stii ce e) sau placa de baza daca zici ca nu se mai face beep. Du-l la un sediu specializat in asa ceva. Ei vor stii ce sa faca.

| andreibogdan56 explică (pentru TheCoolMouseK):

De ce s ar putea strica hard disk-ul? De ce placa de baza? Eu ma gandeam la procesor, e un AMD destul de slab, si nici nu i am mai pus pasta de ceva timp...cred ca a cedat dupa "sesiunea" asta.

| andreibogdan56 explică (pentru TheCoolMouseK):

S-a rezolvat, gata. A trebuit doar sa scot si sa reintroduc Ram-ul.