| moelie a întrebat:

Dupa ce mi-am asamblat claculatorul cu noile componente, l-am bagat in priza, insa nu a avut curent decat cateva secunde si apoi mortus. Ce credeti ca ar putea avea? Precizez ca am pus totul la locul lui, ordonat, in asa fel incat sa nu gresesc. Dar se pare ca ceva s-a intamplat, ce nu stiu. (Placa de baza, hard, memorii, placa video)

3 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Incearca un alt cablu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ne zici si noua cate ceva despre componente...

| flixbuster a răspuns:

Asamblam un calculator cu i5 de generatie 8 sau 9, nu mai stiu exact. Puneam procesorul in socket, o fractiune de secunda mi-a fugit privirea si atentia la altceva si am atins cu degetul niste pini infecti de la socket-ul asta de tip nou pe care il urasc. Atat a trebuit, am fost bun sa cumpar o placa de baza de 600 lei nou nouta. Acum multa vreme, cand pinii erau pe procesor am indreptat pinii (strambati de altii) cu cutter-ul la nu stiu cate procesoare si au mers brici. La astea cu pinii in socket mi se pare o treaba periculoasa rau de tot si ca atare imbecila ca design. In fine asta e frustrarea mea personala, ideea e ca trebuie doar o fractiune de secunda de neatentie si ai pus-o.