| Lukian a întrebat:

E adevarat ca poti face bani pe Youtube? Adica la un anumit numar de vizualizari sa primesti o anumita suma de bani? Cum functioneaza?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da.poti sa faci bani pe youtube!
mai exact, daca ai succes, si lumea se uita in numar mare la videourile tale ...atunci youtube te contacteaza si te face partener!
.iar ca partener, ai posibiliatea sa pui reclame la inceputul videourilor tale!
...si faci bani prin advertising

| thegreatgatsby a răspuns:

Hmmmm
Nu.

| queerkulture a răspuns:

Da, daca ai peste 1.000.000 de vizualizari la un anumit video, cei de la Youtube te vor intreba daca vrei sa devi partener? Insa eu stiam ca numai cei din USA sau UK pot afce asta, desi presupun ca poate s-au schimbat regulile intre timp.

| Klepto a răspuns:

Doar daca esti youtube partner... si doar atunci.Vezi tu videouri cu milioane de vizualizari, daca nu esti partener nu iei niciun $$$.
Trebuie ca, contul sau sa primeasca atentie, sa fie activ, ca sa primesti partnership de la Youtube.Nu doar vizualizari, trebuie si comenturi, like-uri, ca sa fie gasit mai usor de oameni.