| Mirel4412 a întrebat:

E vreo metoda de a afla locatia cuiva sau date despre un om doar prin numarul de telefon? Nu cred ca sunt site-uri de genul, dar cred ca se poate? Voi ce ziceti

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Tehnologic SE POATE, si toate sistemele de 112 o fac instant, din mai multe motive, chiar daca in rrrominica, chestia nu merge chiar cum trebuie, cum a fost cazul fetei aleia de la Caracal, rapita, violata, a reusit sa gaseasca un telefon si a dat telefon la 112, iar sistemul 112 nu a putut-o triangula cum trebuie, pentru ca era cativa zeci de metrii in afara zonei in care se putea face triangualtia

insa oricine altcineva are nevoie de mandat sau de autoritate

IN NICI UN CAZ nu se permite asta publicului, ORICE AR FI!

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Asta parca putea face numai furnizorul de servicii mobile prin triangulare.

| RoCkKiD a răspuns:

Este posibil, dar trebuie sa ai o hotarare judecatoreasca sau acces la reteaua operatorului de telefonie mobila.

Deci pentru tine, nu, nu e posibil.