| VideoGame a întrebat:

Editez cu movie maker..cum pot sa fac un videoclip HD?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cand salvezi video ->bifeaza Other Settings si din fereastra aceea alege -> WMV HD 1280 x 720 clcik Next si Finish.

Si alta data scrie mai clar ceea ce vrei la intrebare ca eu nu am de unde sa ghicesc din ce vrei sa faci HD. Nu spune ca nu am inteles ceva ce nu ai explicat.

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca te referi la un slideshow atunci cauti doar poze HD de dimensiuni mari si il salvezi in format MOV.

| cypryan11 a răspuns:

Foloseste Sony vegas pro si cand incarci alegi hight qualitywinking

| VideoGame explică:

Pai daca eu am spus movie maker.tu de ce imi spui despre Sony vegas pro?

| VideoGame explică:

Ma voi ati auzit de optiunea 720p? Am spus hd 720P

| neluL a răspuns (pentru VideoGame):

Din ce vrei sa faci videoclipul? Tu ai inteles ce am spus eu mai sus? Poti sa-l faci si la 1080 Mpx daca ai ce-ti trebuie.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| VideoGame explică (pentru neluL):

Lasa ca functia asta o stiam si eu dar.happyEu vreau 720. spune-mi cum fac videoclipul daca folosesc movie maker(si vreau sa fac videoclipul cu anumite jocuri)

| neluL a răspuns (pentru VideoGame):

Deci vrei sa filmezi cu un program de captura ecran! Ce era asa de greu sa specifici? Foloseste Fraps! Nu ai ce face cu Movie Maker. Cu Movie Maker faci doar slideshow-uri adica poze cu o melodie pe fundal.

| VideoGame explică (pentru neluL):

Tot nu ai inteles.Da ma stiu si eu cu ce sa filmez nu ma inveti tu pe mine..Iti mai explic odata daca nu ai inteles nu mai da reply. Editez cu movie maker..deci pun mai multe filmulete la olalta ca sa fac unu singur cand ii dau la "Save to my computer" eu vreau sa il fac HD adica 720P intelegi? Pentru ca atunci cand il pun pe youtube imi apare doar 480P. Daca nu ai inteles ti-am spus nu mai da reply.

| VideoGame explică (pentru neluL):

Pana ai inteles tu ce vroiam eu sa zic am gasit tutorial pe youtubehappyDar oricum ai funda.

| WeezyF a răspuns (pentru neluL):

Eu am facut unul 720, dar se vede neclar, ce are? sa-l fac 1200?

| neluL a răspuns (pentru WeezyF):

L-ai facut din poze? Daca se vede neclar, pozele au dimensiuni mici pentru 720 px

| neluL a răspuns (pentru VideoGame):

Cand salvezi video ->bifeaza Other Settings si din fereastra aceea alege -> WMV HD 1280 x 720 clcik Next si Finish.

Si alta data scrie mai clar ceea ce vrei la intrebare ca eu nu am de unde sa ghicesc din ce vrei sa faci HD. Nu spune ca nu am inteles ceva ce nu ai explicat.

| ChipsWwe a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, fac clipul cu Movie Maker sa fie HD, si mi-l arata neclar, tot la 480, ce sa fac. Am incercat cu mai multe programe dar nu am resusit cu niciunul. Filmez cu Fraps, si dupa ce il fac ''HD'' cu Movie Maker, imi arata negru prin parti si clipul mic in mijloc. Stie cineva ce pot sa fac?