| xxVENONxx a întrebat:

Salut,eram intr-un meci de cs si dintr0o data a dat calculatorul restart fara sa vreau si cand a pornit a inceput sa faca fie coolerul de la procesor turat la maxim si dupa cateva secunde si-a revenit.Care este problema?

3 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Esti sigur ca era cooler ul? De obicei placa video face asta cand porneste pc ul. Se dau la maxim ventilatoarele pentru cateva secunde. Cand vine vorba de restart pot fi mai multe chestii daca e de la placa video. Temperatura poate fi prea mare, poate sa fie de vina sursa sau chiar placa video. Sau poate e problema de software. Si eu mai patesc sa si dea restart cand ma joc ceva mai nou sau in 4k dar la mine e de la sursa care nu are destula putere si atunci cand pc ul e stresat sa stea 100% consuma prea mult si isi da restart.

| xxVENONxx explică (pentru Skarr):

La mine nu este problem ca am sursa mai mare decat trebuie si este noua, dar placa posibil sa aiba temp mare nu stiu ca nu pot sa ma uit in timpul meciului de compe

| Skarr a răspuns (pentru xxVENONxx):

Ia un program de stresat palca video si vezi acolo ce temperatura ai daca se duce pe la 80-85 grade deja e prea mult. Dar chestia e ca cs go din cate stiu e bazat pe procesor nu pe placa video deci nu ar trebui sa patesti asta in cs go oricum. S ar putea sa fie alta problema