| RaduTN a întrebat:

Salut.
Este adevarat ca site-ul meu, creat pe ucoz, o sa fie indexat pe google dupa 30 de zile de la crearea lui?
Am vazut un topic in care zicea ca chiar daca nu te ocupi de site prea mult, doar scrii 1-2 articole pe saptamana dupa 30 de zile site-ul o sa fie indexat pe google, adevarat? Ma cam chinui de cateva zile sa gasesc metoda potrivita sa-mi fie indexat site-ul dar nu o gasesc. M-ar putea ajuta cineva pas cu pas?

Funda + Vot!

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Intri pe google webmaster tools si ti-l adaugi, dar tot o sa dureze chiar si saptamani pana iti apare.

| RaduTN explică (pentru CinevaNou):

Daca nu-l adaug pe webmaster tools tot o sa apara?

| CinevaNou a răspuns (pentru RaduTN):

Depinde de locul unde l-ai creat. De exemplu daca iti faci pe blogger sau wordpress o sa apara automat in cateva zile. Eu am facut pe pixub si in 3 luni nu a aparut, abia dupa ce l-am adaugat cu webmaster tools a aparut dupa cateva saptamani. Dar ajuta enorm sa fie un site "modern"(vezi cum se face seo) si sa existe alte siteuri care fac trimitere la al tau.

| FaFaLikeYou a răspuns:

Reclame de la google?

| RaduTN explică (pentru FaFaLikeYou):

Nu. Sa imi pot gasi site-ul daca-l caut pe google.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Ti-am spus de nu stiu cate ori, iti trebuie cateva backlink-uri de pe site-uri cu autoritate pentru asta!