| clIc a întrebat:

Salut,este adevarat ca xbox-ul 360 se strica repede? (adica intr-un 1 an). Versiunea anterioara a xbox-ului arcade am auzit ca are aceasta problema, dar cea noua slim in cat timp se strica?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Depinde. Acuma sa nu crezi ca au pe ele cronometru si se strica la un an...
E adevarat, ca multe console xbox, maia les din cele vechi, se defectau destul de des, si inca au risc mare de defectare. Insa modelul slim are sanse foarte mici sa se defecteze.
Asa a fost si la ps3, unde ps3 fat se mai defecta, iar slim-ul nu are nici o problema. Cu toate acestea, numarul consolelor xbox care se defecteaza e mai ridicat decat cel al consolelor ps3.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cat bagi la ea daca stai putin se strica mai greu dupa 5 ani pana iese urmatoarea.

| gabi1994 a răspuns:

Am xbox 360 cred ca de 3-4 ani si nu am avut nicioadata probleme cu el.

| dryft3r a răspuns:

Nu este deloc adevarat. Am un Xbox slim 360 de vreo 2-3 ani si merge brici!

| AnonimulRo a răspuns:

Depinde de modul in care il folosesti si il ingrijesti.