| Kibo a întrebat:

Este bine ca dupa ce inchid laptopul sa scot incarcatorul din priza si din laptop, sau e ok daca il scot doar din priza din perete? Se poate intampla ceva cu bateria daca ramane mai mult timp jack-ul adaptorului AC/DC in laptop?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cata416 a răspuns:

Am si eu laptop si tot ce trebuie sa faci e sa il scoti din priza atunci cand nul mai folosesti dar nu trebuie sa scoti si incarcatorul neaparat(eu nul scot). sper ca te-am ajutat... Funda?

1 răspuns:
| iuli a răspuns:

Este destul sa scoti incarcatorul din priza. Am auzit ca daca il lasi in priza in timp ce laptopul este inchis se strica bateria si nu mai are autonomie decat de vreo 5-10 minute.