| Xenoverse a întrebat:

Salut, este bine sa instalezi un antivirus gen bitdefender pe un pc vechi, care are 2gb ram?

15 răspunsuri:
| DjMbx a răspuns:

Incearca un antivirus mai vechi! Parerea mea.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Merge bine cu 2 GB memorie RAM, daca pc-ul tau indeplineste si celelalte cerinte de sistem recomandate, vezi aici:
http://www.bitdefender.ro/......-1471.html

| andreinr1 a răspuns:

Dar de ce BitDefender? Nu contează PC. Ul baga ESET, daca ai bani ia.l full.

| KodrutZ a răspuns:

Mai bine iei frumos si pui un Linux pe asa pc...
@andreinr1: Pentru ca e produs romanesc si nu degeaba il folosesc peste juma' de miliard de oameni, de aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca.Il instalezi dar fara licenta nu poti fi protejat la maxim. Dupa ce l-ai instalat vezi si tu ce resurse consuma pc-ul. Daca ti se pare ca memoria ram este peste 75 % utilizata atunci bagi un antivirus mai usor. Poti baga de acum Microsoft defender si e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar iti trebuie av? Merge si fara.

| DryIce a răspuns:

Nu merita bitdefender mai nou. A luat-o razna cu rapoartele lui de monitorizare din 30 in 30 minute le face si consuma la resurse de n-ai treaba. A fost odata un av bun, da acuma e shet. Pana nu scoate rahatu de rapoarte de monitorizare nu stiu cine mai da bani pe el :/

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Mai aveam 4 luni de licenta platita la el si l-am dezinstalat ca era o prostie mare. Ajuta nu zic, scapa de virusi, da rapoatele alea de monitorizare m-au omorat. Consuma o gramada de resurse si spiona tot calculatorul si rapoatele erau super criptate veac sa nu vada cineva ce e in ele :/ mda

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

White hat hackers ma as.s... :/

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai depinde de antivirus.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar 5 minuti, dupa care s-a fript! Mai ai sfaturi din astea misto?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru aceste situatii recomand Eset Node32 sau AVG versiunea gratuita. Atentie! AVG-ul complet consuma multe resurse, numai versiunea gratuita e "light". Daca ai si un procesor dual core (macar) este excelent. In fond si Bitdefender este gratuit o periaoada. De ce sa dai banii pe el? Doar daca faci tranzactii online cu cardul. Altfel poti sa instalezi pe rand o gramada de antivirusi gratuiti. Eu asa am facut multi ani. Cand n-am mai avut posibilitati am sters Windowsul si am luat-o de la cap. Pentru ca sunt mai in varsta si nu ma joc jocuri importante mi-am instalat Linux mint mate. Este excelent!

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Antivirusul pe nici un calculator nu e obligatoriu deoarece exista virusi care si daca tot ai anti-virus tot infecteaza.
Avira consuma cele mai putine resurse.
Am incercat si eu antivirusuri si tot a trebuit sa reinstalez windosu.Bafta.

| DryIce a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Eh. De virusi te scapa si de trojeni. Adica la trojeni depinde da de virusi protejeaza sigur. De ce nu protejeaza sunt keylogerele. Eu nu mai am av si nu ma plang merge perfect calcu, desi ma cam protejez de ce torens iau si ce sticuri bag in pc. Am deja 2 luni fara av si nu am virusi happy record lol... apropo si eu a trebuit de cateva ori sa reinstalez windows desi aveam av. Era virusul ala in browser cu reclamele, nimic nu te scapa de el. Trist