| Idriceanu_Robert_1980 a întrebat:

Salut,este bun PC-ul meu? are urmatoarele configuratii ma refer la jocuri :Intel(R)Pentium(R)Dual CPU E2220 @ 2. 40GHz Memory (RAM) 2, 00GB Windows7 Ultimate 32 bit VIDEO:NVIDIA GeForce 8400GS Total Avaible Graphics Memory 1790 MB Dedicated Video Memory 1024 System VIdeo Memory 0 mb Shared System Memory 766 MB Hard 320 GB Funda!

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

E bun, dar trebuie sa ai mai mult RAM...macar 3-4 Gb (preferabil 4). Aceasta placa video o am si eu, procesorul e asemanator cu al tau (al meu e Intel Cor 2 Duo de 2, 33 GHz), dar am 4 Gb RAM. Si imi merg jocuri destul de recente, deci iti vor merge si tie. Ce-i drept, nu la setari maxime si cele aparute foarte recent nu prea mai merg, sau merg destul de greu. Dar vei putea juca linistit destule jocuri...mai ales daca ii vei pune mai mult RAM.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru jocuri vechi, este destul de ok.

| AnimatedSignature a răspuns:

Nu

| ghostk1dd a răspuns:

E ok.dar pentru jocuri mai vechi
Asus rampage 4 black edition
Asus gtx 780ti
I7 3820 3. 6ghz
8gb ram
3 tb hard

| THCC a răspuns (pentru ghostk1dd):

Ce legatura au componentele tale cu intrebarea? Suntem multi care aveam calculatoare mult mai high-end decat configuratia ta si nu postam ca sa ne laudam.

| ebrahim a răspuns:

Este un pc bun dar duci lipsa de ram trebuia sa ai macar 4gb si procesorul este bunicel adica ma refer la jocurile cum ar fi counter strike, gta, nfs
Aaceste jocuri iti merg perfect.
Ca sa poti juca toate jocurile trebuia sa ai procesor dual -core 3.0 ghz si ram 8 gb. Oricum ai pc bun poti juca fara grija dar sa ai grija la cerintele jocului. Bafta