| MuCelMic a întrebat:

Este cazul sa trec pe win 10. Ce Windows 10 imi recomandati si de ce? Funda celui care imi da cel mai bun raspuns! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Tatu_Alexandru_2001 a răspuns:

Windows 10 Pro are toate beneficiile si toate functionalitatile tuturor versiunilor de Windows 10.
Windows 10 Home este versiunea de folosit pentru PC-uri de acasa, dar poti folosi si altele daca vrei.
Windows 10 S "este o versiune de Windows 10 simplificată pentru securitate și performanță și care oferă, în același timp, o experiență Windows familiară.".

Daca vrei mai multe din calculatorul tau, foloseste Win 10 Pro.

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Win 10 pro
da, este cazul sa treci pe win 10, e mult mai bun decat restul
in plus, Mircosoftul nu prea mai face decat securitate si balarii minore la windows-urile mai vechi, in schimb la win 10 tot apare o versiune noua odata la 6-9 luni (e complet transparenta si se instaleaza automat prin update, dar ESTE o versiune noua)
deci win10 e viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 10 LTSC e un Windows 10 foarte stabil si la care ai control deplin. Este intentionat pentru firme, dar cine te opreste sa-l folosesti.

| alii98 a răspuns:

Depinde ce procesor ai, 64 sau 32/86 de biți
E o șansă destul de mare sa ai pe 64, deci as recomanda Windows 10 pro 64x
Nu are rost sa bagi altceva decât pro că ăla are tot ce îți trebuie, plus câteva funcții de customizare în comparație cu home

| elcosmin a răspuns:

Din toate windows urile pe care le am folosit, eu m-am inteles cel mai bine cu windows 8.1. Dar spui windows 10, am vazut ca toata lumea ti a recomandat windows 10 pro. In prezent folosesc acelasi windows si da. Ti l recomand. Vine deja cu drivere preinstalate si tot ce iti trebuie. Tot ce trebuie sa faci este sa iti instalezi tu utilitatile laughing) bft!

| Tatu_Alexandru_2001 a răspuns:

Pai, este mai compatibil cu alte programe dar Windows 8 si incolo nu are o problema cu asta.
Windows 10 in general este mai nou si mai rapid
Depinde de care calculator ai si ce specificatii ai
Ce versiune de Windows ai?