| IuliusMxm a întrebat:

Salut,
este compatibila placa de baza MSI h270 m3 cu placa video Asus GeForce STRIX-GTX1050TI?

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Da.
Pentru a te asigura ca placa video potriveste placii de baza, trebuie sa te uiti la "BUS Standard". In cazul acesta, GTX 1050TI are PCI Express 3.0, iar MSI h270m3 are PCIe gen 3 (care este doar un alt mod de a reprezenta PCI Express 3.0).

Un alt lucru care s-ar putea sa te intereseze sunt dimensiunile placii video, pentru a te asigura ca incape in carcasa PC-ului; si "power connectors", cabluri ce vin de la sursa si intra in placa video, pentru ai oferi curent. In cazul asta, 1050TI are 6pini, deci asigurate ca mai ai 6 pini liberi de la sursa.

| IuliusMxm explică (pentru KanameKuran):

Windows 7 Vista sau 10?
In ultimul an am folosit windows 10 pe laptop si am fost multumit doar ca in ultimul timp update-ul automat a inceput sa fie enervant.
Calculatorul care l-am facut e nou si i-am pus wdw 10 dar parca nu-s asa multumit...
Care e mai ok?

1 răspuns: