| DuhoareRoberto a întrebat:

Salut,este destul de buna placă de bază ASUS PRIME H310M-D R2.0?
https://emag.page.link/SVuSyUzYKBs4hwwR8

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Depinde. Ce mai vrei sa pui pe ea?

E destul de ok. Are PCI-E 3.0 ceea ce inseamna ca vei limitari daca vrei pe viitor sa zicem sa-ti iei o placa video pe PCI-E 4.0.

In rest e de actualitate: 32 GB de RAM, mi se pare overkill pentru un utilizator de rand si chiar heavy gaming, are destul de multe intrari de USB si socket 1151 care iti ofera o gramada de procesoare din care sa alegi de la i3 pana la i9.

Acum cu vrajeala asta de stockbuster, chiar nu imi dau seama daca gasesti ceva mai bun aproape de pretul ala, fiind foarte aiurea si inselatoare preturile.

| DuhoareRoberto explică (pentru Ineys):

Merge sa pun placă video RX 580?

| Ineys a răspuns (pentru DuhoareRoberto):

Da