| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo modalitate sa aflu cu ce Driver pentru Placa Video a venit PC-ul? Primul driver care l-am avut instalat a fost cel mai bun insa nu am verificat care era. Daca nu se poate, ce driver recomandati pentru urmatoarele specificatii?, dau funda:

Operating System
Windows 10 Home 64-bit

CPU:
Intel Core i5 @ 3. 10GHz
Haswell 22nm Technology

RAM:
8. 00GB

Motherboard:
MSI H81M-P33 (MS-7817) (SOCKET 0)
%1 Chipset

Graphics:
SAMSUNG (1920x1080@60Hz)
4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (NVIDIA)

Storage:
465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-22ERMA0 (SATA )

Optical Drives:
TSSTcorp CDDVDW SH-222BB

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dezinstalezi mai intai driverul pe care il ai instalat pentru placa video, si apoi il instalezi pe acesta (unde scrie 'download'): https://www.geforce.com/drivers/results/109860

| Bizon95 a răspuns:

Www.nvidia.com
ia ultimul driver semnat
ALA E CEL MAI BUN, sunt ABSOLUT SIGUR DE ASTA!
pc-ul a venit cu un driver mai vechi, instalat de windows update, SI CARE E INSTABIL... testat si retestat ideea asta si intrebarea ta e inca o confirmare