| nestiy a întrebat:

Salut, este vreo solutie sa scap de un virus care infecteaza toate fisierele din pc? Tot ma avertizeaza antivirusul. Am dat un scan ce sa mai fac crying?

16 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cel mai siplu e formatarea
in cazul in care nu vrei sa formatezi trebuie sa rulezi urmatoarele programe in aceasta ordine:
1TDSKiller
2Malwarebytes
3eset nod32 online scan
4adwcleaner
5junk ware
6ccleaner
7DelFix

bafta

| pufulescu a răspuns:

Incearca cu CCleaner si Spybot SearchandDestroy. Sunt gratuite, le descarci de pe siteurile oficiale ale producatorilor.

| nestiy explică (pentru pufulescu):

Nuj ce sa ma fac din toate folderele primesc, crezi ca poate afecta Windowsul?

| pufulescu a răspuns (pentru nestiy):

Nu stiu despre ce virus este vorba, poti afla despre el la cautare pe google. Eu folosesc cele doua programe si nu am avut probleme pana acum.

| StefanKogut a răspuns:

Cum se cheama virusul? sau mai bine posteaza mesajul pe care il primesti si ce antivirus folosesti.

| nestiy explică (pentru StefanKogut):

Folosesc malwarebytes anti malware, avg. Si virusul se numesten Winn/ Rammit

| StefanKogut a răspuns (pentru nestiy):

Intelegi engleza?

| K0sti a răspuns (pentru nestiy):

AVG? Adica o porcarie, ca si Avira, Avast, si Nod!

| nestiy explică (pentru StefanKogut):

Da, de ce?

| nestiy explică (pentru K0sti):

Pai am auzit ca BitDefender este celmai bun.

| StefanKogut a răspuns (pentru nestiy):

Ca sa stiu daca sa-ti trimit link-ul. Citeste aici ce sa faci: http://www.microsoft.com/......entry.aspx

| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Am citit intrebarea si tot din commenturi.
1.CCleaner pentru virusi? Serios?
2.Incearca Avira! Cel mai de **** antivirus.

Eu am avut virusul si stiu cum se rezolva.Mai exact iti infecteaza fisierele (toate in unele cazuri) si daca le stergi Windows-ul le va recupera cu CHDSK ( cu totcu virusi).

Solutii:
1.Reinstalarea Windows-ului
2.Schimbarea HDD.
De ce fix HDD? Am avut si eu virusul, si mi-a infectat fisierele.Mi-am repus Windows-ul, dar prea tarziu deoarece mi-a stricat HDD.

| nestiy explică:

Folosesc malwarebytes anti malware, avg. Si virusul se numeste Winn/ Rammit

| loramako a răspuns:

Alt Antivirus.

| Al3xOlar a răspuns:

Ma"laughing ai clinturilaughing si eu am avast... e bun ffbun dar cand intri in client ex metin si altele nu am chef sa le spun pe toatelaughing incearaca avast e si pentru net si pentru pc e free.ori rr la windows cu tot cu partitiile alea C, D E cum le ai u.