| GoldenKing a întrebat:

Salut.Eu am 2 harduri, unul de 160 gb si unul de 80 gb.Cel de 160 l-a vazut pana cand nu stiu ce s-a intamplat de nu l-a mai vazut.Mentionez ca pe cel de 160 am si am avut sistemul de operare.Si dupa nu l-a mai vazut nici pe cel de 80. Tata a mai umblat prin unitate si am reinstalat windowsul impreuna, eu m-am dus la meditatie si tata mi-a bagat restul de programe si drivere de care am nevoie.Cand m-am intors acasa am aprins pc-ul si am instalat Skypeul, LoLul si inca ceva.Am gasit cu ce sa imi ocup timpul.Cand m-am intors Disk Boot System Failure,Insert System Disk and press Enter,semn ca nu vede hardul de 160, cel pe care am instalat windowsul.Ce sa fac? De la ce ar putea fii? Daca aveti nelamuriri ma puteti intreba, voi raspunde cat mai repede posibil.Multumesc ca ati citit tot ce am scris si pentru ajutor

2 răspunsuri:
| CosmiinTezeu a răspuns:

Baga windowsu din nou, si baga-l corect big grin

| gelu1970 a răspuns:

Formateaza din nou.
fii sigur ca hdd-urile sunt conectate bine, fizic vorbind. cea mai mica imperfectiune in conexiuni o sa iti dea probleme. spun asta deoarece ai scris ca tatal tau a umblat prin unitate.