| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Eu am in prezent un iPhone 7 plus de 2 -3 luni.
Înaintea lui am avut un 6s
Diferența pe care aobservat-o este ca 7 se încarcă greu când îl folosesc... când nu umblu pe el se încarcă puțin mai repede
Și iphone'ul 6 se încarcă foarte repede... indiferent ce fac pe el...

Eu folosesc foarte des whatsapp.și am observat ca atunci când pe aflu pe aplicație încarcă mai greu ca niciodataaaa...

Precizez ca: toată seara l-am lăsat la încărcat și la prima deschidere a avut o încărcare de 16h

2 răspunsuri:
| Andrei277 a răspuns:

Interesant,,, deci asa de slab e iphone 7 xD? eu am 6s si chiar merge perfect, dar eu sunt nemultumit, incearca o reinstalare totala, stergi tot faci backup, stergi inlcusiv datele de retea

Bula
| Bula a răspuns:

Poate ai mai multe aplicatii pornite deodata, care consuma puternic: bluetooth, wi-fi, inregistrarea/redarea media, jocurile sunt mari consumatori de curent, pot consuma deseori chiar mai mult decat se incarca in baterie.

Poti incerca si sa inversezi incarcatoarele intre ele, cu toate ca eu prefer incarcarea lenta, fiindca nu solicita prea tare bateria, care astfel va avea viata mai lunga.