| kMirke a întrebat:

Salut, eu am monitor de 18 Inch

Si as vrea sa iau un minitor mai mare [ de 24 inch ]

Si o sa vina rezolutie mai mare, pentru ca ecranul este mai mare, nu?

Am placa video GeForge GT 630 2 GB, si un i3 de 3.3 Ghz

Duce sa duca rezolutia mai mare?

Explicati-mi, va rog

Sa nu dau bani degeaba pe altul.

3 răspunsuri:
| Cataaaalin a răspuns:

Din specificatiile tehnice reiese ca poate, dar in jocuri ar fi o mare problema happy Pentru jocuri in browser, youtube, google etc. ar trebui sa mearga, dar nu si in jocuri fie ele de vechi ca Gta San Andreas (oricum jocul nu suporta rezolutia asta happy Sper ca te-am ajutat o seara buna.

| LePotato a răspuns:

Odata ce o sa rulezi jocuri pe o rezolutie mai mare, e si logic sa scada performanta

Iti duce, dar acum depinde si in ce jocuri

| CPAElites a răspuns:

Nu vad nici o diferenta big grin
Placa aia video e foarte slaba... o sa fie o diferenta de 2 / 4 fps-uri