| Teodor168 a întrebat:

Eu am o combina care merge pe CD-uri doar si mi-am cumpărat un CD pe care sa pun niște melodii. Întrebarea mea e dacă trebuie sa folosesc Nero sau pot sa le dau doar copy+paste pe CD?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Trebuie sa folosesti Nero sau alt program de scriere cu optiunea "Audio CD" daca combina citeste doar CD-uri audio. Daca citeste MP3 si/sau WMA poti face CD de date dar trebuie inchis discul dupa scriere. Nu-ti recomand sa faci copy/paste din Windows, sanse mari sa nu-l poata citi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreia67):

Prin audio cd se intelege cd-ul cu track-uri pana in 20 de melodii, atatea se pot adauga pe un cd track. Iar mp3-ul cu mult peste 50, depinde de dimensiunea fisierului de muzica.
Iar cu optiunea din windows, iti face mp3 strict, nu audi/track.

1 răspuns: