| D3I3 a întrebat:

Eu am o tabletă de mai demult, o Vivai7G și astăzi când s-a tot închis de câteva ori ( restart ) singură. Apoi am obseravt că-și dădea restart doar când era conectată la wifi.
Cum aș putea rezolva asta? Vreau să anunț că înaintea nu făcea așa figuri, și de câteva zile /săptămâni nu am mai conectat-o la wifi.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil incepe bateria sa imbatraneasca, iar daca se "trage" mai mult curent din ea, atunci ii scade tensiunea si se reseteaza.
Incearca s-o alimentezi cand o folosesti si vezi daca se mai reseteaza.
Daca mergeslimentat si nu se mai reseteaza, pregateste-te sa-i schimbi bateria.
In caz contrar du-o la un service pentru verificare.

| D3I3 explică (pentru Bula):

Merge bine, numai astăzi când am încercat de 2 ori să o conectez la wi-fi și-a dat restart.

| Bula a răspuns (pentru D3I3):

Wi-fi consuma destul de mult, ca si bluetooth sau datele.
Cand caldura este mai mare, bateria tine mai putina energie,
Este bine sa decuplezi tot ce este necesar si sa ai bateria incarcata.
Totodata, foloseste tableta in orele de dimineata si seara tarzie, cand temperatura este mai scazuta.

| D3I3 explică (pentru Bula):

Tableta avea 81% și când am deschis-o nu a folosit nici măcar 1%.

| untu a răspuns:

Scoate bateria când folosesti tableta in priza! Poate ca ai umblat pe undeva pe la setări! Verifica setările necesare functionarii normale ale tabletei!

| Bula a răspuns (pentru untu):

Cum sa scoti bateria?
Majoritatea tabletelor, ca si a telefoanelor mai complexe, au bateria incorporata, accesibila doar in service, cu scule speciale.

| D3I3 explică (pentru untu):

Nu pot scoate bateria. Cum a și răspuns Bula e încorporată.

| untu a răspuns (pentru D3I3):

Dar cum bagi cardul SIM? Du-o la un service autorizat! Pe aici la TPU nu gasesti răspunsuri corecte!

| D3I3 explică (pentru untu):

Se veed că n-ai tabletă rolling on the floor) Prin partea de sus, mooor rolling on the floor În orice caz nu folosesc card SIM la tabetă.