| xxVENONxx a întrebat:

Salut, eu când aprind calculatorul mi se pornește dar Monitorul nu se pornește dar Monitorul are lumina aia ca are curent! (Nu stiu cum s-a explic mai bine)

6 răspunsuri:
| patrik986 a răspuns:

Probabil ca este de la cablul VGA sau HDMI ce ai tu conectat, sau de la placa video saaau de la placa de baza(asta daca ai placa video integrata).

| xxVENONxx explică (pentru patrik986):

A fost de la placa de bazăhappy

| patrik986 a răspuns (pentru xxVENONxx):

Am zis eu bine atuncilaughing

| MadnesOfJuice a răspuns:

Verifica daca este cablul VGA/HDMI(depinde ce ai) conectat. Incearca pe alt monitor/televizor si vezi daca porneste. Verifica daca ai baga in pc cablurile bine.

| xxVENONxx explică (pentru MadnesOfJuice):

Pai Monitorul nu este stricat am verificat și firele Dar tot nu se aprinde

| MadnesOfJuice a răspuns (pentru xxVENONxx):

Daca spui ca ai incercat atunci trebuie sa fie de la cablu, incerca cu alt cablu