| KnifeParty11 a întrebat:

Eu cand inchid laptopul nu ma obosesc sa il sting (shut down), doar inchid capacul si se pune automat in stand by. Poate afecta laptopul faptul ca nu il inchid niciodata?

Răspuns Câştigător
| adyman0408 a răspuns:

Bineinteles ca nu, dar este recomandat ca peste noapte sa il inchizi acesta avand timp pentru racire.
Ps: Daca are full baterie il poti deconecta peste noapte de la incarcator.
Funda? happy

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Asa este facut sa intre in stand by dar poate afecta Windowsul daca se ia curentul si se descarca bateria.

| octav005 a răspuns:

Intra in stand-by dar presupun ca coolerul functioneaza.

| Mary012 a răspuns (pentru octav005):

Nu functioneaza se opreste aproape tot.

| Rommeo a răspuns:

Nu are nimic, dar totusi e bine ca inainte de al pune in stand by sa inchizi toate procesele pentru ca acelea stau incarcate in memoria ram, si nu e bine.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, cu timpul il poate afecta si eu faceam la fel pana cand l-am deschis si blue screen

| Cazacu_Ionut_1997_hsp1 a răspuns:

Ar trebui sa il inchizi ca si mie mi s-a stricat laptopul se va strica bateria