| DenqOO a întrebat:

Salut!
Eu lucrez in IT si din martie anul trecut lucrez de acasa si intoarcerea la birou s-a tot amanat. Trebuia in septembrie dar cred ca se amana si aceasta data.

Pentru cine mai lucreaza in IT, aveti ceva date de cand va intoarceti?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Firmele nu se grabesc sa se lucreze la birou, fiindca economisesc o gramada de cheltuieli (chiria spatiului, costurile de intretinere etc.).
Le convine de minune ca angajatii sa-si plateasca cheltuielile din salariile primite (curent, incalzire, apa, femeie de serviciu etc.). Astfel profitul lor va fi mult mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce conteaza?
fiecare firma ia propriile decizii.
am prieteni care merge deja in sistem hibrid, am prieteni care merg doar cei vaccinati, am prieteni pe care nu ii obliga firma deloc sa mearga momentant.

personal la mine fiind o firma mica cand se vor vaccina toti se va merge la birou desi ne descurcam mult mai bine de acasa