| Oancea_Andrei_2000 a întrebat:

Salut,
Eu ma un laptop Lenovo,si as vrea sa imi mai pun un monitor la el, sa am doua.Stiu cum sa conectez monitoarele,dar as vrea sa stiu daca mananca din puterea pc,adica il face sa se miste mai greu,etc.
Nu vreau sa ma joc pe el,doar sa umblu pe google,sa imi pun programul de filmat sa vad daca filmeaza, etc

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Semnalul care circula din laptop in monitorul extern este un semnal electric deci ceva curent in plus ar consuma. Sa se miste putin mai greu si asta e posibil pentru ca trebuie sa deseneze si pixelii de pe ecran laptop si cei de pe monitor extern.

1 răspuns:
| Oancea_Andrei_2000 explică (pentru flixbuster):

Multumesc!