| AlinAndroidRO a întrebat:

Salut, eu sunt de abia nou deci scuze daca scriu prea repede sau nu intelegeti.Am de a face cu un telefonul Samsung Galaxy Pocket Model GT-S5300 Care nu mai porneste cand e la incarcat, nu vibreaza, nu apare ca se incarca dupa 2 ore si nici urma de functionare.Cred ca cipul e mort sau nu mai functioneaza sistemul de operare.Nu stiu pe unde am intrat in recovery mode dar am dat pe factory mode si cand spunea "formatting" s-a oprit telefonul sau brick, am de a face cu caramida asta scumpa de 5 ani incercand sa repar.Am cautat si unbrick si incepe cu riffbox care trebuie sa ii resuscitez cipul de la telefonul doar ca poimaine voi duce telefonul la un alt service din Bucuresti pentru ca timp de 3 zile nu a reusit nici flash la cip nici reinstalarea telefonului, nu porneste in download mode doar cand telefonul e la calculator spune "Dispozitiv Necunoscut". Daca exista vreo solutie, nu prea am incredere suficient in tepele de pe olx.Mersi anticipat pentru ca ati citit intrebarea legat de repararea telefonului.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

In momentul in care telefonul se resetează sau face schimbări la sistemul de operare e absolut necesar ca telefonul să aibă curent și să nu se oprească.

Problema asta e cam scumpă, roaga-te să meargă reparat.

| AlinAndroidRO explică (pentru PainTech):

Da ma rog Doamne Ajuta si Maine la un Service din Politehnica il duc multa bafta mie dar daca nu pot astia sa resusciteze un cip sau sa il inlocuiasca am mai gasit pe net nu stiu un usb jig daca pot forta download mode as reinstala si as scapa de hardbrick.