| so0unDy2002 a întrebat:

Event Times are GMT +3 Adica daca scrie 21:00 e 21:00 ora Romaniei? Pe un site scrie un event ca e la 21:00 so scrie GTM +3. 21:00 pe GMT+3 ce ora e? Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Romania este in zona GMT+2.
GMT+3 este mai la est, cu o ora inaintea noastra (de exemplu ora Moscovei).
Majoritatea site-urilor insa iau decalajul fusului orar in mod automat din aparatul tau.
Daca nu functioneaza, atunci trebuie setat manual, iar pentru afisarea corecta al orei introduce GMT+2 sau Bucuresti, in functie de posibilitatile site-ului.

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Da e la fel ora.