| collapse2001 a întrebat:

Exista in momentul de fata vreo metoda de a afla cine te suna cu numar ascuns? L-am stresat pe un tip si a spus ceva de genul ( nu avea semnal) " lasa ca fac eu rost de ala de la Digi si o sa pomenesti tu" Ce a vrut sa spuna?

8 răspunsuri:
| addy200 a răspuns:

Da, se poate..merge la firma/ rețeaua (Orange, Vodafone etc) la care e el și află acolo 100%

Bula
| Bula a răspuns:

Se poate, de exemplu redirectionand apelul pe un alt numar.

| collapse2001 explică (pentru Bula):

Nu s-a intamplat asta. Intr-un alt mod?

| collapse2001 explică (pentru addy200):

Nah. si daca il afla ce se intampla? V-a putea sa afle numele pe care este facut abonamentul? Daca n-are idee cine sunt

| addy200 a răspuns (pentru collapse2001):

Acum depinde de cei de la rețea. Nu știu câte informații au voie să dea. Dar dacă ar avea voie, bineînțeles că află și numele, dacă vrei și adresa, pe abonament este trecut și numărul la casă/apartament.winking

| collapse2001 explică (pentru addy200):

Nu ti le dau p'alea in niciun caz, dar ma refer daca poate sa dea doar numele pe care este facut abonamentul, daca el nu este propietarul lui si nu poate spune nimic despre numar.

| addy200 a răspuns (pentru collapse2001):

Am menționat mai sus. Nu știu câte informații au voie să dea. Cât am putut te-am ajutat, cât nu știu nu mă bag.winking Succes!

| collapse2001 explică (pentru addy200):

Mersi