| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Există vreo modalitate să pot filma cu ecranul stins la telefonul Android,sau alt telefon,fără a fi necesară conexiunea la internet?(adică aplicație funcțională și offline,program web, cameră de filmat atașată la telefon sau alte improvizații,metode, etc...) Cheltuieli aferente conexiunii la internet și baterie suplimentară la telefon sunt excluse o bună perioadă, așa că aștept răspunsuri concrete vă rog.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Https://play.google.com/......ps/details
Background Video Recorder sau modalitati similare, cred ca la asa ceva te referi
http://www.youtube.com/watch?v=vf4yQ1sRXs8

| Lioana a răspuns:

In primul rand, nu ai nevoie de internet pentru a folosi camera telefonului. Doar pentru transmisiuni in direct pe vreun site anume e nevoie de internet.
In al doilea rand cat timp ai vrea sa filmeze telefonul de te temi ca nu iti ajunge bateria? Daca nu ar aparea nimic pe display nu ai sti ce prinzi in cadru. Nu cred ca se poate. Poti cel mult sa reduci luminozitatea telefonului din setari pentru a consuma mai putina baterie.

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru Lioana):

Am un telefon vechi și vreau să-l folosesc la muncă (6-.-8 ore) pentru că am atribuții noi și nu țin minte chiar toate detaliile când îmi explică sau îmi arată repede colegul. Sunt multe aplicații care asigură filmarea cu ecranul stins, au multe facilități și opțiuni, dar doar online.

| Lioana a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Pai la munca nu aveti prize ca sa-ti poti incarca telefonul?

| alex495 a răspuns:

Aplicatia background video recorder. Din google play