| gg12123 a întrebat:

Foloseam laptop-ul liniștit, nu mă jucam sau ceva "stresant" pentru el și am primit bluescreen, după ce am dat restart am observat că nu îmi mai intra în windows și când dau să îl reinstalez nu găsește nici o memorie. Foloseam un HDD de 1tb de la seagate. Aparent nici în bios nu îmi arăta că aș avea vreo memorie. Am înlocuit HDD-ul cu un SSD de 280gb de la Samsung(860 EVO) și tot nu recunoștea memoria. Am crezut că e de la cablu, dar când conectez HDD-ul se aude cum funcționează hard-ul. Păreri? (Laptop-ul e nițel vechiuț, FX503 cu 1050 și i5 7th gen.)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| StalkerSoul a răspuns:

Salut, scoate-l din priza, scoate bateria si tine apasat pe butonul power in jur de 5 10 secunde, dupa scoate hdd ul din el si memoria ram apoi bagale la loc