| User23434 a întrebat:

Salut, frate-miu are un ceas Polar RCX5. Ceasul are baterie care trebuie schimbata la descărcare, nu este reîncărcabil usb sau ceva. Problema este aceasta, cred ca odată când i-am schimbat bateria la ceas, nu am strâns cum trebuie capacul bateriei și i-a intrat apa sub ecran și de atunci are 2 probleme, prima este ca sub sticla, se vede ceva alb ca un calcar, probabil s-a depus după ce apa s-a evaporat din el și a 2 a problema este ca deși ii schimb bateria, se descarca foarte repede și se tot închide... De vreo 2 luni nici nu-l mai poarta, și sta pur și simplu și vreau sa știu dacă se mai poate face ceva cu el, deoarece ceasul e de firma și costa ceva rolling on the floor e păcat sa stea degeaba pe masa. Se mai poate face ceva cu el? Încât sa nu se mai închidă continuu și sa se descarce, "calcarul" de sub ecran nefiind o problema zic eu. Scuzați dacă am făcut vreo greșeală de scriere.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Il duci la un ceasornicar, dooh.

| User23434 explică (pentru GabiDumitrescu):

Și crezi ca nu l-am dus? Bine, nu eu, maica-mea. Și i-a spus ca el nu știe de astea și ca poate strica ceva...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru User23434):

La unul care stie. Sau eventual la o firma care face reparatii de telefoane sau laptopuri si altele de genul. Din ce zice pare a fi un scurt pe undeva. Se curata frumos si probabil se rezolva.

| User23434 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta sa fie oare, din moment ce a intrat apa în el?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru User23434):

Pai ce altceva sa fie, piaza rea? big grin