| SlenderMan299 a întrebat:

Frecventa Ramului este importanta? Ma poate avantaja/dezavantaja in timpul rularii unor jocuri? De exemplu daca am 8 GB Ram DDR 3 L 798Mhz este ok?

1 răspuns:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu foarte mult, faptul ca ai 798 mhz inseamna ca ei ruleaza de fapt la 1596 mhz (se imparte frecventa la 2, in cazul tau se inmulteste).
Cat despre 8 gb, pai nu prea cred ca o sa ai nevoie demai mult de 8gb din simplul motiv ca nu sunt jocurile facute sa manance chiar asa de mult. E ok!