| bestintheworldnarcis a întrebat:

Salut funda pentru cine ma ajuta cu aceasta intrebare:
De ce cand apas pe tasta "Start" cea dintre Ctrl si Alt nu imi apare nimic, stiam ca trebuie sa-ti apara o bara, eu am windows 10 pe laptop si de la un timp cand apas pe tasta "Start" nu imi apare acea bara ce sa fac?

16 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pune-ti tastatura in standard mode, ca sigur o ai pe gaming mode.

| bestintheworldnarcis explică (pentru JustCosmin):

Cum fac asta? laughing

| JustCosmin a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Spune-mi despre ce tastatura e vorba ca sa stiu exact cum sa-ti explic.

| bestintheworldnarcis explică (pentru JustCosmin):

Genius...

| JustCosmin a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Nu ma ajuta cu nimic. Dar ma rog, incearca asta sa vezi daca merge: http://go.microsoft.com/? linkid=9738718

| JustCosmin a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Oricum, daca nu merge, pe tastatura ai un buton care are desenat un joystick, ala iti dezactiveaza gaming mode.

| bestintheworldnarcis explică (pentru JustCosmin):

Imi apare pagina de pornire, nu cred ca tastatura e de vina, si cand apas cu maus-ul pe "patratul acela cu logo-ul de la windows nu se intamla nimic, nu imi arate acel bar...

| JustCosmin a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Incearca a doua varianta, poti eventual sa faci poza la tastatura, dar sigur e vorba de un led aprins pe verde daca imi aduc aminte bine si butonul dedicat are un joystick desenat pe el.

| bestintheworldnarcis explică (pentru JustCosmin):

Asta-i tastatura mea - http://www.connect.ro/wp-content/uploads/2013/05/KB-8000-K+M.jpg, ma rog cevreau eu ie sa intru in acel tab(bar) nu imi apare nimic verde, efectiv cand apas "pe patratul ala cu logo-ul de la windows' ba pe tastatura ba pe mouse nu se intampla nimic. eu vreau sa stiu cum sa fac sa ajung din nou in acel "tab(bar)

| DamianTPU a răspuns:

Ce "bare"?
Poate te referi la CTRL+ALT+DEL?
Acolo iti da un task/"bare".
Sper ca te-am ajutat. Fii si tu mai explicitwinking

| bestintheworldnarcis explică (pentru DamianTPU):

Nu, cea cu windows-ul nu trebuie sa-mi apara un "bar"? cand apas pe el?

| DamianTPU a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Aaa. Acea bara. Dar eu stiu ca la windows 10 nu cred ca este cu Start. Trebuie sa apesti pe acel logo de la Windows.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| bestintheworldnarcis explică (pentru DamianTPU):

Despre ala vorbeam, cand apas pe el nu se intampla nimic.

| DamianTPU a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Ai incercat sa pui tastatura in standard mode?
intra la setari.
Sau poti gasi chiar in bara de jos o tastatura. Vezi acolo

| bestintheworldnarcis explică (pentru DamianTPU):

Cum intru la setarii?

| DamianTPU a răspuns (pentru bestintheworldnarcis):

Nu prea stiu. Nu prea am experiente la Windows 10. Sincer. imi pare foarte rau de tine ca l-ai pus laughing
Daca poti. Fa un backup. Are multe bug-uri windows 10 si nu cred ca ai vrea sa te intampini cu ele