| darkdaniel a întrebat:

Salut
hardurile externe sunt cititte de calculator ca si un stik normal? si ar merge sa pun la cd playerul de la masina un hard extern in loc de stik?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Partial spre nu. Pc-ul stie care e stick si care e hdd.
2. Sanse mari sa nu sau daca prim absurd merge, ai sa il strici. Hdd-ul nu rezizsta la socuri mecanice, iar in masina ai vibratii, gropi etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

PC in principiu le vede la fel, insa nu pot zice acelasi lucru si despre casetofon. Oricum cum zice si sltlp in masina o sa strici repede hardul, pentru ca e foarte sensibil la socuri iar in masina va incasa destule