| Vladimir123779 a întrebat:

Salut, hey, un display OEM afecteaza sanatatea bateriei (la fel ca displayulurile After Market) sau is de o calitate superioara? Ofer funda astept raspuns rapid kiss

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu fabricatia display-urilor dauneaza bateriei, ci curentul consumat marit, cand dai luminozitate mare.
Intre fabricatiile OEM si "aftermarket", diferenta este controlul mai riguros de calitate din partea firmei care isi pune emblema pe produs.
Ambele sunt facute pa acelasi linii de fabricatie.

| Wr3nch a răspuns:

Teoretic is de o calitate superiora. Practic daca au trecut mai mult de 2 ani de cand e lansat telefonul mult noroc sa mai gasesti original daca nu e service autorizat Samsung.