| MarinMariusnVgN a întrebat:

Ieri a cazut telefonul într-o piatra si s-a crăpat ecranul si are o ciobitura de cam 2mm si este putin ciobita si rama display-ului, nu m-ar deranja acea ciotura. Ce credeti pot scapa doar cu schimbarea sticlei fără display? Telefonul este un Samsung Galaxy A40. Aveți vreo idee cat ar costa această operațiune?(sunt din Iași, poate cunoasteti pe cineva cu preturi decente si servicii de calitate)

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Daca imaginea se vede ok sub sticla, fara culori sterse, aiurea sau mai stiu eu cum, scapi doar cu sticla. Daca imaginea e distorsionata in vreun fel, trebuie schimbat si display-ul.

| MarinMariusnVgN explică (pentru Ineys):

Merge si se vede impecabil doar e ciobita rama display-ului, el nu e afectat

2 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Ecranul Samsung A40 este complet, in sensul ca sticla face parte din ansamblul display. In anumite conditii se poate inlocui si sticla display-ului pretul fiind undeva in jur de 220 ron. Este o solutie ieftina dar daca tii la telefonul tau, te sfatuiesc sa inlocuiesti display-ul original Samsung complet. Ai mai jos un link cu preturi:

https://www.mobitel.ro/display-samsung-a40/