| VenoWW001 a întrebat:

Salut.
Ieri am întâmpinat o problemă, mai exact conturile mele de Facebook și Instagram mi-au fost dezactivate, probabil datorită faptului ca am trimis un clip pe un grup pe messenger.
Vreau sa precizez ca am trimis formularul cu actul de identitate, dar nu am primit niciun răspuns.
Vreau sa știu dacă a mai pățit cineva așa ceva și dacă o să pot să-mi recuperez contul?

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Cel mai probabil contul tău a fost dezactivat deoarece ai încălcat unul sau mai mulți din termenii și condițiile Facebook și Instagram. Poți citi mai multe despre aceștia aici: https://ro-ro.facebook.com/legal/terms în special în categoria "3. Angajamentele dvs. față de Facebook și față de comunitatea noastră".

Dezactivarea poate fi permanentă sau temporală, în funcție de tipul de încălcare. De cele mai multe ori aceștia anunță în mail sau notificare dacă este vorba de ceva temporar sau permanent.

În această situație, formularul pe care l-ai completat și verificarea cu actul de identitae sunt singurele lucruri pe care le poți face. Îți recomandăm să aștepți și să citești mailurile pe care le primești în această perioadă de la Facebook și Instagram deoarece pot fi importante și folositoare.

| kevin9 a răspuns:

O sa il recuperezi