| Destrox a întrebat:

ieri m.am enervat si am dat 2 pumni in partea dreapta jos a laptopului...iar acum merge foarte lent mai ales in jocuri. Imi poate spune cineva ce este stricat?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In primul rind tu esti stricat la cap. In al doilea rind, probabil are probleme hardul si eventual si la racire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa iti fi busit hardul, ala nu rezista la socuri

| K0sti a răspuns:

Mai bine iti dadeai doi pumni in cap! Era mai sanatos si pentru tine si pentru laptop!

| cristimihailov a răspuns:

Salut, verifica temperatura la procesor. Poate ai zapacit un pic ventilatorul. Si din acest motiv, automat ii scade frecventa ca sa nu se incalzeasca prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing. alta data dai 3 sa stii ca se duce dracu. asa se mai si blocheaza, ce naiba.
du-l la reparat.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Ai lovit una dintre cele mai sensibile piese: HDD-ul. HDD-ul este cred ca cea mai sensibila piesa, pentru ca si la o agitare mica se poate strica. (daca nu stii ce este un HDD sau Hard Disk, este piesa in care se stocheaza pozele, fisiere, etc.). Nu puteai sa dai cu pumnul in birou/masa? Acum trebuie sa il duci la garantie, dar daca nu ti-l primesc trebuie sa suporti tu cheltuielile. Funda?

| Destrox explică (pentru YoChriss):

Am toate fisierele si pozele laptopul mg bine... pana intru in WoW... se blocheaza

| YoChriss a răspuns (pentru Destrox):

Inainte nu se bloca? Daca nu, reinstaleaza jocul. Spune-mi apoi cum merge.