| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ieri m-am enervat si am dat doi pumni in laptop.Acesta nu se mai aprinde si imi apara ceva de scris.Din cate am inteles este de la hard disk.
Uitati o poza https://imgur.com/a/Ymqbz

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Hardul

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pare ca hard disc-ul ti-a dat pumnul inapoi. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat să zic că in bios imi zice la hard disk not detected...

| DovleacTurbat a răspuns:

Probabil ai indoit, zdruncinat hardul in el.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Incearca sa intri in BIOS si vezi ordinea de boot. Fa in asa fel incat sa fie Boot de pe harddisk. Eroarea aia se refera la faptul ca incearca sa faca boot direct din retea, nu de pe hard.
Ar trebui sa isi revina cu solutia mea. Daca nu, schimba hard-ul.

| anonim_4396 explică (pentru Roxin):

In bios la hard disk zice not detected...

| Roxin a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ai distrus hardisk-ul sau de la soc a iesit mufa de conectare.

| anonim_4396 explică (pentru Roxin):

E laptop mâne

| venividivici2017 a răspuns:

Din pacate, dupa ce si eu am procedat in acelasi fel, primitiv si idiot, lovind inofensivul laptop, am fost nevoit sa schimb hard disk-ul.Primul a fost contra cost,al doilea pe garantie,specificand ca s-a defectat datorita undei de soc,emanata de testarea unei bombe atomice de catre presedintele nord koreean Kim bla bla bla. Sfatul meu, testeaza nivelul de sanatate al hardului, vei vedea sigur daca de la el este, cand nivelul de sanatate va fi scazut, sunt numeroase programe ca Kristal Cleaner si tine nervii la cel mai jos nivel posibil

| leapșa a răspuns:

Duc la un centru de reparatii ca asa nu stiu de poti rezolva multe.
Dar vezi sa stai cu el acolo, ca sunt escroci care-ti fura piese din el- am patit-o pe pielea mea.

| anonim_4396 explică (pentru leapșa):

Nu prea are ce si stiu ce piese are in el.Mai mult de ram nu are ce sa ia.