| InteRX a întrebat:

Salut, ieri mi-a venit o boxa portabila Mirya MY9059, are bateria de 300mAH 3W de ieri tot o tin la incarcat si daca vreau sa pun o muzica zice tot low battery.Am incarcat-o cu un incarcator de telefon de 5V 1A, ce are oare?

10 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca incarcarea bateriei la un pc sau laptop.
Nu ai primit si un cablu MicroUsb odata cu boxa?
Pe linkul de mai jos gasesti manualul oficial, cu toate informatiile despre produs.
http://myria.ro/......astru.html

| InteRX explică (pentru dannyel86):

Am primit tot la el.Am incercat si cu calculatorul si tot la fel face

| dannyel86 a răspuns (pentru InteRX):

Incarcarea poate dura intre 3 si 5 ore.
Atunci cand e descarcata bateria, boxa emite un semnal sonor (spune producatorul).
Se intampla asta si la tine?
Asculta muzica/radio la boxa, pana cand i se descarca bateria complet, apoi pune-o la incarcat, sa vezi cum reactioneaza. "Low Battery" poate aparea si cand un dispozitiv nu are bateria incarcata complet, de aceea iti recomand s-o testezi prin simpla utilizare. Sa vezi daca bateria e intr-adevar descarcata sau nu.
Produsul e in garantie, il poti returna in magazin daca vei ajunge la concluzia ca are o problema din fabrica.

| InteRX explică (pentru dannyel86):

Zice low battery nu ma lasa deloc da am sa incerc acum sa o scot de la incarcat si sa o descarc complet si sa o bag din nou la incarcat

| InteRX explică (pentru dannyel86):

M-a tinut vreo 15 secunde si dupa a zis Power off. Ea are un mod disco care nu cred ca se opreste.Se aprind mai multe culori in ea

| dannyel86 a răspuns (pentru InteRX):

Incarc-o numai prin cablu miniUsb la un pc/laptop.
Poate reusesti sa-i dai de capat, dupa 3 ore de incarcare.

| InteRX explică (pentru dannyel86):

Trebuie sa fie pe on sau pe off cand e la incarcat?

| dannyel86 a răspuns (pentru InteRX):

Mi se pare normal sa fie pe off.
Daca e pe on, va consuma energie din acumulator.

| InteRX explică (pentru dannyel86):

Tot cu off o incarcam nu stiu ce sa mai fac vedem peste 3-4 ore ca o bag la calculator

| dannyel86 a răspuns (pentru InteRX):

Apoi o returnezi in magazin, daca nu rezolvi nimic.
Sa o verifice si sa iti dea alt produs asemanator.