| Ciprianzz111 a întrebat:

Salut, ieri mi-am luat un PC, am băgat cablul VGA in monitor și unitate iar când aprind pcul nu se aprinde monitorul! P.S nu am Windows-ul instalat iar monitorul se aprinde doar de la buton, am mai incercat și cu alte monitoare și cu alte cabluri VGA dar nimic.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Semnalul video merge doar prin hdmi sau DVI, am patit si eu asta, sunt cabluri la mall cu mufa vga to dvi - hdmi, nu costa mult

1 răspuns:
| Dragos13ro a răspuns:

Poate e de la placa video nu ai montato cum trebuie.
Ce mufe mai ai pe placa video incearca alte cabluri gen HDMI, DVI.