| KapyManuKapy a întrebat:

Salut,ieri mi-am luat un pc pe piese..azi l-am montat uitandu-ma pe Youtube ca sa nu greșesc ceva.

Problema e ca atunci când dau sa aprind unitatea monitorul nu vrea sa se aprindă. Apare prima data sigla de la LG după scrie POWER SAVING MODE și după imagine neagră.Am uitat sa menționez ca atunci când pornesc unitatea se aude un piuit scurt de la speaker care se tot repeta.Am tot scos ram-ul, placa video, am scos si bateria si totul fara efect...Ce ar putea să fie?

Procesor-I5 4460

Placa video-Nvidia gtx 750 ti

Placa de baza-Gigabyte H81M-S1

HDD- Wd blue 1TB 7200rpm sata 3

Sursa- Segotep de 500

RAM-hyper x, 4gb, DDR 3, 1600 MHz, cl 9, 1, 5V

8 răspunsuri:
| DragoStefaN a răspuns:

Pe langa mufa acea lata si groasa care intra in placa de baza trebuie sa mai ai si una mica patrata cu 4 pini care intra pe langa procesor. Ai uitat sa o bagi pe aia.

| Ineys a răspuns:

Prin ce ai conectat monitorul? DVI? HDMI? Vezi sa fie selectat din setarile lui DVI. HDMI depinde prin ce l-ai legat tu. Piutiul ala esti sigur ca se aude de la boxe? Pe placa de baza ai un mic difuzor, din cate stiu eu, sau ma rog cel putin alea mai vechi aveau. S-ar putea sa fie de acolo

| KapyManuKapy explică (pentru Ineys):

Pai speakerul de pe placa de baza

| KapyManuKapy explică (pentru Ineys):

Pai placa video are iesire dvi..am cumparat un adaptor dvi-vga si nimic -_-

| WaterDrop a răspuns:

Verifica HDD`ul sa fie conectat unde trebuie si daca este cu pinii setati pe master sau slave in caz ca este de genul aceasta. Incearca sa pui o poza cu interiorul unitatii daca poti.

| cryyysss a răspuns:

Daca ai coolerul stock, sa te uiti daca l-ai montat bine.
Aceiasi varianta si pentru un cooler care il cumperi separat sa te uiti sa vezi daca il ai montat bine.
Mai este o varianta, incearca si alti rami de la un prieten, vecin, etc...sa fie de 1333 sau 1600 cat suporta placa de baza si procesorul.
posibil sa fie si de la ramii tai, chiar daca sunt noi.

| apetreiedi a răspuns:

La mine s-a intamplat la fe si era dus un circuit de pe placa de baza care ma costa 200-300 de lei sa il fac si mi-am luat alta placa cu 150de lei cei drept ca e secand dar e buna