| AlexDorinel a întrebat:

Ieri mi s-a luat curentul pentru o secunda, a revenit si dupa 20 secunde inca 5 secunde si dupa a revenit.E vrajeala de a lor de la enel ca sa strice aparatele sau ce dracu? M-am uitat pe site la intreruperi programate si nu apare orasul meu

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,este o conspiratie, in timp ce nu era curent imi apareau imagini cu eMAG si cat ma va costa frigiderul, masina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au avut si ei o problema tehnica na...
crezi ca sta unul cu un buton la enel sa opreasca curentul sa iti strice tie frigiderul?

| sierra1 a răspuns:

Așa cum spui, e "E vrajeala de a lor"

| Cosmin86 a răspuns:

De-asta mi-am pus UPS la centrala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu numai cei de la Enel pot sa faca asta... poate s-a produs ceva prin oras sau pe strada voastra. Sau la blocul vostru. Nu iti bate capul cu asta, nu se strica nimic happy

| Catrice a răspuns:

Eram eu acolo și fix de asta am oprit curentul, oricum ai bani de electronice noihee hee

| dannyel86 a răspuns:

Sunt caderi de tensiune sau pene de curent imprevizibile.
Nu se pot anunta dinainte (mai ales ca vorbim de cateva secunde).
Cand e vorba de ore multe sau zile de intrerupere, operatorul de furnizare a energiei electrice face anunt despre aceasta pe site sau prin orice alte mijloace.
Daca ai sti de cate ori cade curentul in zona mea, te-ai muta de aici. :-))

| Crackman a răspuns:

Se pot întâmplă multe cauze.
Grida este prea solicitata, se fac lucrări și taie pentru o perioada sa schimbe o siguranță fuzibila, vor sa iti strice aparatura sau chiar cineva a apăsat greșit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nicio vrajeala, peste tot se pot intampla chestii de genul...
Probabil sunt lucrari sau defectiuni in zona

| NoisyLight a răspuns:

Da, este o conspirație a celor de la ENEL împotriva cuptorului tău cu microunde. Mare-i grădina.