| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi merge Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX550 Ti, 1024MB, GDDR5, 192bit, cu placa de baza P8H61-MX,ram 2GB, processor G530 Intel celeron dual core 2, 4 Ghz? Momentan am placa video integrata Intel hd graphics 2000!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, merge fara probleme. Sper ca ai o sursa ok daca vrei musai placa aia video. Altfel, ia un radeon 7750 sau 7770 http://bit.ly/1n7uHff deoarece consuma de 2-2.5 ori mai putin si sunt cam tot atat de performante.

| Soryn6 a răspuns (pentru sltlp):

Rezista cu o sursa aline de 500w?

| sltlp a răspuns (pentru Soryn6):

La 7750 \/7770 probabil ca da, nu o sa fac afiguri. Insa la 550 ti cred ca o sa iti puna probleme(ajungea si unad e 400w daca era de la un producator serios gen sirtec, dar aline is foarte slabe).

| Soryn6 a răspuns (pentru sltlp):

Dar 7750 si 7770 au slot 3.0 nu 2.0 cum am eu!

| sltlp a răspuns (pentru Soryn6):

Si 550ti are alimentare separata, si nici de aia nu ai laughing
Glumesc. Nu conteaza ce versiune e la pcie in cazul asta. O sa fie compatibila. De asta nu trebuie sa te ingrijorezi.

| Soryn6 a răspuns (pentru sltlp):

Mda m-am mai gandit, o sa-mi iau 7750!

7 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Recomand sa te uiti pe aici http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html
poate gasesti si alte placi mai decente.;)

| dantomescu78 a răspuns:

Sunt compatibile.

Cea mai buna optiune de 400 ron pentru placa video este aceasta clar: http://bit.ly/1fL9R4h