| StefanMicutzu a întrebat:

Imi place foarte mult fotografia si m-am hotarat sa imi cumpar un aparat de fotografiat (DSLR). As vrea sa stiu niste sfaturi de la cine cunoaste, ce aparat sa iau. Nu vreau unul profesional, ma multumesc cu unul pentru incepatori/semiprofesional. Am gasit un Canon 450D second-hand cu 750 lei spre exemplu, merita?

4 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Conteaza foarte mult obiectivul cu care este echipat, obiectivele cred ca stii ca sunt interschimbabile. Deci ce obiectiv sau obiective ofera pe langa aparat.

| StefanMicutzu explică (pentru Ironwin):

Obiectivul este "Canon Ef-S 18-55mm F/3.5-5.6 IS cu stabilizare imagine, 12 Mp, LiveView."

| Ironwin a răspuns (pentru StefanMicutzu):

In cazul asta nu merita decat daca cunosti (chiar si asa mai poti negocia in jos) foarte bine istoria aparatului (adica proprietarul iti este cunoscut). Uite aici : https://www.olx.ro/oferta/foto-canon-450d-ID7NwEP.html#7c23ef2b70 la un pret mult mai mic si pare a fi o firma de incredere (nu ii cunosc, nu am nimic in comun cu ei, dar au un pret foarte bun ) dar poti cauta si in alta parte sigur gasesti mai ieftin. Recomand sa cumperi de la tine din localitate in felul asta poti testa produsul.

| alex2321 a răspuns:

Procesorul de imagne e cam vechi si mp sunt putini, dar cu un obiectiv bun, merge.