| Benyamin173 a întrebat:

Imi poate explica cineva care este faza cu FAX ul de la imprimanta sau fax ul in general si ce este el si cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fax-ul este un dispozitiv de transmitere a foto-copiilor prin linie telefonica fixa.

Avand caliate relativ slaba (75-150 pixeli) si viteza mica de transmitere (aproximativ un minut /pagina), transmisiunile Fax au fost inlocuite cu transmiterea prin e-mail a copiilor scanate, la o rezolutie si calitate mult mai buna.

5 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Fax-ul este un dispozitiv ce trimite poze in format digital. De cele mai multe ori e folosit in institutii publice pentru trimiterea documentelor.

| sierra1 a răspuns:

"care este faza cu FAX ul de la imprimanta"

pe linia telefonică fizică și fixă, poți trimite imagini (extrem de greoi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un telefon fix care trimite documente.