| rRamses a întrebat:

Salut, imi poate recomanda cineva care se pricepe o placa video compatibila cu placa mea de baza h81m-e pana in 600 de lei? Preferabil un gtx daca se poate. Multumesc!

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Http://www.cel.ro/placi-video/pret/intre-445-si-699/4c-1
orice 1050 se incadreaza in 650 lei
Daca nu dispui de mai mult, nu prea ai alternative mai bune

fie Gigabyte-ul la 584 lei, fiindca are 4 GB memorie, fie
cea la 594, tot Gigabyte, cu doar 2GB si 2 ventilatoare

Sau oricare alt EVGA, ASUS sau MSI de acolo

| JackR a răspuns:

Placa ta de baza are un slot PCI Express 3.0. Oricare din placile propuse de colegi sunt compatibile.

| rRamses explică (pentru JackR):

Http://www.cel.ro/......o6MDcv-l/. Asta este buna?(compatibilitate si performanta)

| Ionut231312 a răspuns (pentru rRamses):

Este buna atat d.p.d.v al compatibilitatii cat si al performantei...dar nu te ajuta prea mult fata de un 1050 de la alta firma.Singurul avantaj al placilor "gaming x" este faptul ca ventilatoarele pornesc la 60 de grade..adica numai daca este nevoie, asta oferind mai multa liniste fata de una normala careia ii pornesc ventilatoarele cum pornesti pc-ul.

| Ionut231312 a răspuns:

In banii tai cea mai buna alegere poate fi ori un 1050 de 2gb, ori un rx560 de 2 gb(daca ai noroc poti sa il obtii pe cel de 4gb, dar parca trebuie sa mai plusezi cu 20-30 de lei)Btw de ce doresti gtx? Rx-ul bate 1050-ul in unele jocuri, mai ales daca il obtii pe cel cu 4gb o sa il folosesti ceva mai mult pe viitor.Seara buna!
Funda? big grin

| rRamses explică (pentru Ionut231312):

Eu in primul rand vreau o placa compatibila cu placa mea de baza